AK

Komentarze użytkownika

@Premier Trudeau vs Papież Franciszek czyli szkoły rezydencyjne, płonące kościoły i krótka historia Kanady. (5 sierpnia 2021 22:06)

Dziękuję za ten ważny wpis. Już od dłuższego czasu czekałam na jakiś artykuł z dokładniejszymi danymi w tej sprawie.

Podobna polityka "cywilizowania" była prowadzona w Australii, gdzie przymusowo zabierano dzieci ze związków mieszanych i osadzano ich w specjalnych ośrodkach. Proceder ten zakończono oficjalnie w 1972r., a rząd przeprosił w 2001 bodajże.

Nie zdziwiłabym się, gdyby wkrótce w Australii jakieś radary odkryły "masowe groby" przy ośrodkach katolickich (w filmie "Australia" to księża i zakonnice zajmują się tymi dziećmi na jakiejś wyspie), a w boksach startowych byli już ustawieni prawnicy z pozwami zbiorowymi o odszkodowania...

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

AK
6 sierpnia 2021 10:35